Jesteś tutaj

Szkolenie z serwisowania nart biegowych

Szkolenie z serwisowania nart biegowych realizowane w ramach mikroprojektu pt. „Transgraniczna wymiana dobrych praktyk w zakresie narciarstwa biegowego na pograniczu polsko – słowackim”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

W piątek szkoła podstawowa w Klikuszowej gościła serwismena młodzieżowej kardy narodowej Pana Dawida Brila , który przekazywał nauczycielom wychowania fizycznego oraz instruktorom narciarstwa biegowego z terenu Gminy Nowy Targ tajniki skutecznego smarowania nart biegowych. Niezwykle ciekawe szkolenie pozwoliło od strony praktycznie pokazać opiekunom grup szkolnych biorących udział w gminnym programie narciarstwa biegowego jak przygotować młodym adeptom sprzęt na zajęcia i zawody. Co ważne szkoły biorące udział w programie otrzymały też podstawowy sprzęt do serwisowania nart biegowych zakupiony ze środków mikroprojektu.

 

Szkolenie realizowane było w ramach projektu „Transgraniczna wymiana dobrych praktyk w zakresie narciarstwa biegowego na pograniczu polsko-słowackim” na który gmina Nowy Targ pozyskała 90% dofinansowanie zakłada serię obozów szkoleniowych dla dzieci i młodzieży z gminy, obozy szkoleniowe dla instruktorów oraz zakup sprzętu oraz opracowanie materiałów edukacyjnych, w tym polsko-słowackiego programu narciarstwa biegowego.   Partnerem projektu jest słowacka gmina Strba , która zarządza ośrodkiem narciarskim Strybskie Pleso.

Wartość projektu to prawie 93 tyś. euro.

Projekt realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska -Słowacja 2014-2020 za pośrednictwem Euroregionu Tatry.

Realizacja projektu stanowi cześć działań w zakresie działającego od 4 lat gminnego programu narciarstwa biegowego dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Nowy Targ.


 

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer