Jesteś tutaj

Spotkanie z Panem Lechem Dyblikiem

20 stycznia 2020 r. uczniowie klas IV-VIII ze Szkoły Podstawowej w Szlembarku brali udział w spotkaniu profilaktycznym z panem Lechem Dyblikiem.

Nasz gość to znany aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, którego mogliśmy zobaczyć
w filmach: „Świat według Kiepskich”, „Dom zły”, „Wołyń”, „Pod mocnym aniołem”, „Drogówka”, „Chce się  żyć”. Jest on również pieśniarzem, gra na gitarze i śpiewa piosenki w języku rosyjskim. Aktor od wielu lat jest niepijącym alkoholikiem. Spotyka się z młodzieżą i dorosłymi w szkołach, kościołach, więzieniach by opowiedzieć o chorobie alkoholowej, pokazać jak trudne i pozbawione sensu jest życie alkoholika. Podczas spotkania z naszymi uczniami aktor opowiadał o swoim życiu, karierze zawodowej, rodzinie. Mówił o przeżyciach związanych z rozwojem choroby alkoholowej, o trudnym procesie wychodzenia z nałogu. Na swoim przykładzie chciał pokazać jak podstępnie rozwija się choroba alkoholowa i jak łatwo w nią wpaść, gdy eksperymentuje się z alkoholem w młodym wieku. Wielokrotnie podkreślał, że bardzo ważne w naszym życiu są właściwe relacje w rodzinie, wśród przyjaciół. Swoją opowieść przeplatał grą na gitarze i śpiewem piosenek. Na koniec chętni uczniowie otrzymali od aktora autografy.Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer