Jesteś tutaj

Europejski Tydzień Sportu w Szkole Podstawowej w Knurowie

Jak co roku, w każdym nowym roku szkolnym nasza szkoła planuje różne działania aktywne na najbliższy okres. Jesteśmy szkoła bardzo AKTYWNĄ i nastawioną na zdrowy styl życia społecznością. Cały Aktywny Europejski Tydzień Sportu ( 23-30 września 2019r.) rozpoczął się w naszej szkole apelem, który przeprowadziła Pani dyrektor- Magdalena Surówka- koordynator akcji. Po uroczystym rozpoczęciu, ruszyliśmy aktywnym krokiem tańców integracyjnych na dobry początek tygodnia! I tak przez cały dzień na każdej przerwie spędzaliśmy aktywnie czas. W poniedziałek Pani dyrektor wraz z uczennicami z klasy 8 wykonały plakaty informujące o akcji oraz gazetkę na korytarzu odnośnie potrzeby aktywności fizycznej każdego dnia. Przyszedł wtorek i fitness na dobry początek dnia. Nasza Pani dyrektor rozruszała wszystkich z samego rana, życząc udanego dnia w szkole i ogłosiła konkurs skoków na skakance. Na każdej przerwie uczniowie oraz nauczyciele mogli sprawdzić swoje siły oddając skoki na skakance przez 1 minutę. Środa była dniem rzutów do kosza. Na każdej przerwie uczniowie wszystkich klas oddawali rzuty do kosza. Łącznie rzuciliśmy 545 razy! Czwartek okazał się aktywnym dniem dla naszych najmłodszych milusińskich z oddziału przedszkolnego.  Wspólnie z rodzicami uczestniczyli w super aktywnej lekcji- GIMNASTYKA MAMY I SMYKA! Były aktywne zabawy, tory przeszkód , TAŃCE i mnóstwo radości. Piątek- gimnastyka smyka- zabawy z chustą, animacje i rywalizacja, czyli wyścigi rzędów klas I-III. To był naprawdę bardzo aktywny tydzień. Zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego udziału w zaplanowanych działaniach. To był nasz Europejski Tydzień Sportu- uczniów ze Szkoły Podstawowej w Knurowie!

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer