Jesteś tutaj

Narodowe Czytanie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Waksmundzie

W niedzielę, 8 września 2019 roku, Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Targu z siedzibą w Waksmundzie, przyłączając się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, zorganizowała dla mieszkańców Waksmundu lokalne wydarzenie. Narodowe Czytanie stanowi ogólnopolską inicjatywę, zrealizowaną pod patronatem Pary Prezydenckiej już po raz ósmy, której celem i nadrzędnym zadaniem jest promowanie czytelnictwa. Lekturami tegorocznej edycji były polskie nowele, takie jak: „Dobra Pani” Elizy Orzeszkowej, „Dym” Marii Konopnickiej, „Katarynka” Bolesława Prusa, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru Brunona Szulca pt. „Sanatorium pod Klepsydrą”), „Orka” Władysława Stanisława Reymonta, „Rozdziobią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, a także „Sawa” Henryka Rzewuskiego (z cyklu „Pamiątki Soplicy”). Fragmenty utworów zaprezentowali zaproszeni goście: Beata Szewczyk – sekretarz Gminy Nowy Targ, Józefa Kuchta – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Lucyna Czubernat – instruktor powiatowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowym Targu, Maria Ligęza, Sylwia Basta, Justyna Szajnowska – Borkowska, Małgorzata Sołtys, uczniowie Szkoły Podstawowej w Waksmundzie, jak również bibliotekarze Gminnej Biblioteki Publicznej.  Zwieńczeniem spotkania był  wspólny śpiew pieśni patriotycznych przy akompaniamencie pani Sylwii Basty.
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer