Jesteś tutaj

Zapraszamy do bibliotek

Z dniem 14 maja 2020 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Waksmundzie oraz filie w : Harklowej, Nowej Białej, Krempachach, Łopusznej, Gronkowie, Rogoźniku, Ludźmierzu, Krauszowie, Lasku, Pyzówce, Klikuszowej oraz Ostrowsku wznowiły swoją działalność. Biblioteki czynne są zgodnie z informacjami, które znajdują się na stronie www.gbp-waksmund.pl.

W związku z lokalizacją Biblioteki Publicznej w Ostrowsku w Ośrodku Zdrowia, wypożyczanie książek odbywa się tylko poprzez zamówienie telefoniczne (tel. 18 2653350).

 W celu zapewnienia bezpieczeństwa czytelnikom, kontrahentom, jak również innym osobom, w bibliotekach obowiązują nowe zasady funkcjonowania :

Przed wejściem należy zdezynfekować ręce,Obowiązuje nakaz zasłonięcia nosa i ust, - W GBP w Waksmundzie oraz w poszczególnych filiach może znajdować się równocześnie nie więcej niż jedna osoba na 15 m2. Przy biurku, ladzie może znajdować się tylko jedna osoba aktualnie obsługiwana. Rodzic/opiekun prawny może wejść do biblioteki z maksymalnie dwójką dzieci do lat 13. Dzieci powyżej trzynastego roku życia mogą korzystać z usług biblioteki samodzielnie.

- Bibliotekarz po odebraniu książki od czytelnika, umieszcza zwróconą książkę/ książki w miejscu kwarantanny. Kwarantanna materiałów bibliotecznych będzie trwać 5 dni.

- Czytelnicy, którzy zamówią książki telefonicznie lub e-mailowo lub po wejściu do biblioteki podadzą listę książek, które chcą wypożyczyć, będą obsługiwani przez bibliotekarza.

- Korzystanie z wolnego dostępu do zbiorów jest ograniczone. Czytelnicy, którzy chcą skorzystać z takiej możliwości muszą uzyskać zgodę bibliotekarza oraz mieć założoną maskę i rękawiczki.

- Ze względu na brak możliwości zachowania bezpiecznego dystansu między graczami oraz skutecznej dezynfekcji elementów gier zostaje wstrzymane do odwołania udostępnianie gier planszowych.

- W czytelni przy stoliku może siedzieć tylko jedna osoba.

- Czytelnicy mogą korzystać z czytelni internetowej pod warunkiem zachowania wymaganego odstępu. Korzystanie z Internetu i komputerów tylko dla celów edukacyjnych, korzystania z bankowości internetowej i e-administracji itp. Ilość osób korzystających zostaje zmniejszona o połowę.

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer