Jesteś tutaj

Gmina Nowy Targ rozdaje maseczki

Już dzisiaj rozpoczynamy kolportaż maseczek dzięki zaangażowaniu sołtysów, rad sołeckich, druhów z OSP i wolontariuszy. Podjęliśmy decyzję, iż zaczynamy od największych wsi, jako potencjalnie największych skupisk ludzkich, gdzie zagrożenie zarażeniem może być największe. Dziś maseczki rozdawane będą w #Ludźmierzu, w piątek w #Waksmundzie, w sobotę i niedzielę w kolejnych miejscowościach. Maseczki otrzymają wszystkie osoby dorosłe ze szczególnym uwzględnieniem seniorów. Będą one wrzucane do skrzynek pocztowych Mieszkańców, którzy nie zaopatrzyli się jeszcze w skrzynki pocztowe prosimy o wystawienie przed drzwi domu koszyka lub innego pojemnika na maseczki tak by nasi wolontariusze mogli je w sposób bezpieczny dostarczyć Otrzymane maseczki to maseczki bawełniane wielokrotnego użytku Są one zgodne z zaleceniami Ministerstwa Zdrowia odnośnie m.in. materiału, gramatury oraz wymiarów. Na opakowaniu znajduje się instrukcja użycia. Zalecamy by przed pierwszym użyciem je wyprać w temperaturze co najmniej 60 stopni i wyprasować. Podobnie należy postępować po każdym użyciu maseczki. Nasi lokalni przedsiębiorcy (z terenu Gminy ) pracują pełną parą i cały czas szyją maseczki dla mieszkańców, zakładamy że do wszystkich mieszkańców maseczki dotrą do końca przyszłego tygodnia. Bardzo serdecznie dziękujemy im za wsparcie naszych działań i błyskawiczne przestawienie produkcji na szycie maseczek ochronnych !!! Naszych mieszkańców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, pominięcia w procesie rozdawania maseczek prosimy o kontakt z Urzędem Gminy lub Sołtysami.

Z poważaniem,

Jan Smarduch Wójt Gminy Nowy Targ

 

 
 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer