Jesteś tutaj

Jesienna wycieczka KGW

Jak co roku we wrześniu Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznej zorganizował wycieczkę dla Pań działających w Kołach Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy Nowy Targ. Tegoroczna wycieczka odbyła się 24 września, a jej celem było Zalipie, Ciężkowice i Pasierbiec. W wycieczce wzięło udział 82 Panie z 15 Kół Gospodyń.

Pierwszym punktem w planie wycieczki było Zalipie czyli Wieś Malowana. Tradycje malarskie mają tam ponad 100-letnią historię, a technika oraz kunszt malowania domów i obejścia przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Panie odwiedziły Dom Malarek czyli miejscowy Ośrodek Kultury gdzie mogły podpatrzeć artystki przy pracy oraz kościół parafialny pw. Miłosierdzia Bożego, który podobnie jak większość zabudowań w okolicy był pięknie przyozdobiony różnokolorowymi malowidłami kwiatów.

Następnie cała grupa udała się do Ciężkowic gdzie Panie zwiedziły rezerwat przyrody nieożywionej Skamieniałe Miasto. Rezerwat został założony w 1974 roku i obejmuje powierzchnię 15 ha. Występujące na terenie rezerwatu formy skalne maja swoje nazwy które pochodzą od kształtu skał.

Ostatnim punktem tegorocznej wycieczki był Pasierbiec gdzie nasza grupa odwiedziła kościół pw. Matki Bożej Pocieszycielki słynącej z wielu łask oraz przeszła drogę krzyżową znajdującą w obrębie kościoła.

Po całym dniu wrażeń nasze gaździny wróciły do domów w dobrych i wesołych nastrojach.

fot. Aneta Kudasik (KGW Szlembark)

 

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer