Jesteś tutaj

Zespół Góralski „Jaferniocek” z Ostrowska - Balkan Folk Festival w Bułgarii

W dniu 27.08.2019r. Zespół Góralski Jaferniocek z Ostrowska uczestniczył w  prestiżowym, pełnym wielu kultur regionalnych i narodowych Festivalu w Bułgarii. Ostrowianie pokazali wielką klasę, zaangażowanie i niezwykle precyzyjne dopracowanie występu artystycznego.

Śpiew, taniec i kapela towarzysząca całemu wydarzeniu stworzyły przepiękny obraz naszej kultury i z pewnością zespół został zapamiętany jak charyzmatyczny, a nuty góralskie płynęły prosto z serca.

Ogromne podziękowania kierujemy w stronę: Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Sołtysa wsi Ostrowsko, Związkowi Podhalan i wszystkich sponsorów bo dzięki ich wsparciu zespół miał możliwość wyjazdu i zaprezentowania swoich umiejętności na Bałkanach oraz zapoznanie się z kulturą i zabytkami poprzez wycieczki z polskim przewodnikiem.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer