Jesteś tutaj

V Gminny Konkurs Recytatorski „Magiczna kraina Juliana Tuwima”

W dniu 9 kwietnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera w Łopusznej odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Magiczna kraina Juliana Tuwima”. W konkursie wzięło udział 27 dzieci uczęszczających do oddziałów przedszkolnych funkcjonujących przy szkołach podstawowych z terenu Gminy Nowy Targ.

Występy uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Pani Jadwiga Batkiewicz - dyrektor Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego  Szkół Gminy Nowy Targ, Pani Józefa Kuchta - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej, Pani Monika Luberda - autorka książki dla dzieci pt. „Najpiękniejsze bajki o gotowaniu”, Pani Halina Pudzisz- logopeda, Pan Mateusz Buła- aktor teatru „Witkacego”, Pan Bogusław Słupczyński – aktor, reżyser, animator i pedagog, założyciel Cieszyńskiego Studia Teatralnego .

Kryteria oceny były następujące:

- dobór tekstu i jego pamięciowe opanowanie,
- interpretacja utworu,
- ogólny wyraz artystyczny (uzasadniony gest sceniczny, elementy ruchu, strój, rekwizyty). 

Dzieci zaprezentowały m.in. wiersze: „Okulary”, „Bambo”, „Spóźniony słowik”, „Kotek”, „Rzepka”, „Zosia Samosia”, „Słoń Trąbalski”.

Po przesłuchaniu młodych recytatorów jury wyłoniło następujących zwycięzców:

Kategoria wiekowa 5- latki

I miejsce:

Julia J. - SP Rogoźnik
Oliwia M. - SP Łopuszna

II miejsce:

Aleksandra W. - SP Kilkuszowa
Michał P. - SP Krempachy

III miejsce:

Nadia F. - SP Waksmund
Martyna T. - SP Ludźmierz

Wyróżnienia:

- Julia B. - SP Ostrowsko
- Daniel D. - SP Nowa Biała
- Karol K. - SP Gronków

 

Kategoria wiekowa 6- latki

I miejsce:

Kamila K. - SP Ostrowsko
Filip K. - SP Waksmund

II miejsce:

Amelia W. - SP Klikuszowa
Gabriela S. - SP Harklowa

III miejsce:

Magdalena Ch. - SP Dursztyn
Piotr K. - SP Rogoźnik
 

Wyróżnienia:

Amelia S. - SP Knurów
Wiktoria A. - SP Pyzówka
Maria P. - SP Lasek

Uczestnicy z zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane utwory. Duże wrażenie na publiczności i jury wywarły piękne stroje oraz starannie dobrane rekwizyty. Publiczność doceniła wkład i artystyczny przekaz  wierszy.  W trakcie konkursu odbyły się krótkie warsztaty aktorskie przeprowadzone przez Pana Bogusława Słupczyńskiego, po których aktor  wraz z chętnymi rodzicami zaprezentowali utwór „Lokomotywa”.  

Pragniemy podziękować Wójtowi Gminy Nowy Targ, Radzie Rodziców oraz Dyrektorowi Szkoły Podstawowej im. K. Przerwy – Tetmajera w Łopusznej za środki finansowe, które zostały przeznaczone na atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz poczęstunek.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer