Jesteś tutaj

Nasze zespoły na Przeglądzie Teatrów Amatorskich na Orawie

W dniach 8-10 marzec w Orawskim Centrum Kultury w Jabłonce odbyło się 7. Małopolskie Spotkanie Teatrów Amatorskich czyli „Posiady Teatralne na Orawie. Organizatorami Przeglądu było Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce.

W Posiadach zaprezentowało się 20 zespołów w tym dwa zespoły z terenu naszej gminy: Zespół Regionalny „Góralsko Brać” z Łopusznej, który przedstawił sztukę teatralną pt. „Syćko sie wraco” w reżyserii Mateusza Buły oraz Zespół Regionalny „Zielony Jawor” z Krempach ze spektaklem pt. „Rakusianom na despet” w reżyserii Marii Wnęk.

Nasze zespołu zaprezentowały się fantastyczne i w Przeglądzie Zespół z Łopusznej zajął I miejsce, a zespół z Krempach II. Spektakl zespołu „Góralsko Brać” został rekomendowany do udziału w 34. Międzywojewódzkim Sejmiku Wiejskich Zespołów Teatralnych w Bukowinie Tatrzańskiej, który odbędzie się 13 i 14 lipca br.

Pani Maria Wnęk z Krempach otrzymała również indywidualne nagrodę za indywidualność, pasję i rozliczne talenty.

Serdecznie gratulujemy! :)

fot. Jan Ciepliński

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer