Jesteś tutaj

Martyna i Szymon – najczęściej nadawanymi imionami dzieciom urodzonym w Gminie Nowy Targ

W roku 2018 w Gminie Nowy Targ na świat przyszło 278 nowych obywateli, wśród których było 141 dziewczynek i 137 chłopców. Najczęściej nadawane imiona to Martyna i Szymon. Od lat królują te same imiona, zmienia się tylko ich stopień popularności. Oprócz wspomnianych wcześniej imion żeńskich chętnie wybierano również takie jak: Aleksandra, Antonina, Maria, Oliwia, Zofia, Anna, Hanna i Julia. Natomiast wśród męskich najczęściej decydowano się na imię: Franciszek, Michał, Antoni, Jakub, Wojciech, Piotr i Hubert.Specjaliści przekonują, iż przed wyborem imienia warto sprawdzić jak ono brzmi w połączeniu z nazwiskiem. Można kierować się również znaczeniem imion, bądź wykorzystać imiona noszone przez członków rodziny. Psychologowie radzą, aby imię było krótkie i łatwe do zapamiętania. Należy mieć również na uwadze czy dokonany przez nas wybór nie będzie powodem do żartów zarówno w dzieciństwie jak i dorosłym życiu dziecka.Popularność tych samych imion w określonym czasie, sprawia, że w danej grupie wiekowej, na różnych szczeblach edukacji, spotkać można kilka osób o tym samym imieniu.

opr. E.Skupień

 

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer